AnaSayfaHaber ve EtkinliklerHakkındaHizmetlerResim GalerisiBlog
TCD COMPANY
TRAIN CREATIVITY DEVELOP YOUR DREAMS
Başarı üzerine söylenmiş güzel sözler
Ofisteki rahatımız
Temmuz, 2017
İleti2
İleti2 metni.
<< Geri Yeni Yorum Ekle
Esra Hashemi
2017/07/05 23:35:23
Feng Shui ile ofiste verimi artırmak
 Feng shui hayatın her alanında olduğu gibi kariyer, kişisel gelişim alanlarını iyileştirmek anlamında da önemli bir etkiye sahip. Kim daha başarılı, yaptığı iş ortamında daha huzurlu ve mutlu olmak istemez ki? Feng Shui prensiplerini çalıştığınız alanlarda uygulayarak bu alanlarda pozitif enerji yaratmak, var olan negatif enerjiyi yok etmek, bereketi ve başarıyı arttırmak mümkün. Çalışma alanı bizim kariyer yerimizdir. Bu alandaki Chi’nin durumu bizim iş yaşamındaki şansımızı etkiler.

İster bir ofis ortamında çalışın ister home ofis bu alanlarda dikkat edeceğiniz detaylarla enerjiyi pozitif tutabilir çalışırken çok daha enerjik ve huzurlu olabilirsiniz. Nasıl olacak bu mu diyorsunuz? Feng Shui ile dekore ederek… İşte size birkaç pratik ve kolay uygulanabilir yöntem…

 1. Büyük bir çalışma masası kullanın, masanız geniş ve sağlam olsun. Böylelikle sizin de fikirleriniz, yaratıcılığınızın sınırları daha geniş olur. Bir evdeki ya da ofisteki çalışma masası mesleki başarının bir öğesidir.
 2. Düzenli ve temiz masalar ziyaretinize gelen kişilerde kabul duygusu oluşturur yani sizin onlara yer açtığınızı simgeler. Masanızda kağıt yığınlarıyla dolu dağınık bir ortamdan kaçının. Yok ben dağınık çalışamam diyorsanız en azından kağıtlarınızı, evraklarınızı masanın sol köşesinde mümkün olduğunca uzak bir bölgeye koymaya çalışın.
 3. Çalışma odanızı ya da ofisinizi bolca havalandırın, bu alanda havanın hareket etmesini sağlayın. Bu yaşamanızda yenilenme sağlar ve yaşamınıza hareket katar.
 4. Evde olduğu kadar ofiste ya da çalışma alanlarında kullanmasak da birçok şeyi istifleme hastalığı birçoğumuzda vardır. Gereksiz ve yer kaplayan eşyaları temizlemek kişiyi özgürleştirir. İstifleme durumu kişinin zihni üzerinde baskı yapar. Açtığınızda üzerinize fırlayan çekmeceleri, dolapları temizleyin. Kullanmadığınız gereksiz her ne eşya ya da evrak varsa bunları verin, atın, satın.
 5. Masanızda ya da odanızda bazı objeleri kullanmak çeşitli enerjiler katar. Bazı hayvan sembollerini arzu ettiğiniz alanlardaki enerjileri güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Örneğin at hız ve sabırlı olmayı, fil dayanıklılık ve başa çıkabilmeyi, anka kuşu öngörü ve vizyonu, ayı cesaret ve kuvveti ejderha yaratıcılık ve gelişmeyi, kaplumbağa özgüveni ve bilgeliği simgeler.
 6. Masanızı kapı girişinin hemen karşısına yerleştirmekten kaçının. Böyle yapmak kişinin çalışırken yaptığı işlevlerde sorun yaşamasına sebep olabilir. Bir kişi bir kapının karşısında çalışıyorsa bu durum o kişinin konsantre olmasına engel olabilir, mesleki yaşamında aksamalara sebebiyet verebilir. Bir kapının karşısında vakit geçirilmesi tavsiye edilmez. Hiçbir şekilde bu ortamı sağlayamıyorsanız en azından çalışma masanızın karşı duvarında bir ayna bulundurabilirsiniz. Böylelikle kapıdan girebilen negatif enerjiyi ayna vasıtasıyla geri çevirebilirsiniz.
 7. Turuncu sönen heyecanı canlandıran bir renktir. Eğer çalışma alanınızda enerjinizin düştüğünü hissediyor ya da sıkılıyorsanız turuncu rengi çalışma alanlarınıza katın. Turuncu renk yenilenen bir enerji yaratır.
 8. Çalışma masasının oda içinde yerleşiminde çalışan kişinin sandalyesinin arka kısmının duvara dönük olacak şekilde konabilecek bir düzende olmasına dikkat edilmeli. Kişinin duvara dönük, sırtının kapıya dönük olmasından kaçınılmalı. Bu durum işte aldatılma tehlikesi yaratabilir.
 9. Çalışma odanızda ya da ofisinizde boş bir köşe varsa bu köşeyi daha aktif kılın. Neden derseniz; boş bir köşe bizim mesleki potansiyelimizi gerçekleştirmemize engel olabilir. Gözümüz korkup cesaretsiz davranmamıza sebep olabilir. Eğer boş köşeye bir mobilya koyamıyorsanız en azından o bölgeye bir saksı çiçeği yerleştirin. Eğe bu köşe çiçeğin yaşaması için uygun aydınlatma şartlarına sahip değilse bu durumda bu alana bir ayaklı lamba yerleştirilebilir.
 10. Sarı renk zihinsel yetenekleri geliştirir. Ofis ve çalışma odasında sarı renk kullanımı bu anlamda etkili olabilir.
 11. Ofiste siyah renk kullanmak otorite ve gücü simgeler. Ofis içerisinde bu duyguyu yaratır.
 12. Sık sık iş ya da ofis değiştiriyorsanız bir yerde daha devamlı çalışmak için çalışma alanınızda taş bir heykel, camdan yapılmış ağır bir süs bulundurun. Bu nesne bir ağırlık ve köklenmişlik duygusu verecektir.
 13. Çalışma alanınızda dolap ve rafların kapaklı olmasına dikkat edin. Diğer önemli bir husus da kapaklarının kapalı tutulmasına özen göstermek.
 14. Aydınlatma şekli de oldukça önemli. Çalışma alanınıza mümkün olduğunca çok doğal ışığın girmesini sağlayın.
 15. Çalıştığınız masanın başka bir kişinin masası ile karşı karşıya gelmemesine dikkat edin. Karşılıklı oturulan masalar kişilerin daha çok tartışmasına, alınan ortak kararlarda fikir ayrılıkları ve çatışma yaşanmasına sebep verebilir.
1 toplam öğe
Yeni Yorum Ekle
İsim*
Konu*
Yorum*
Lütfen resimde gördüğünüz doğrulama kodunu girin.*
Resmi yeniden yükle

 

AnaSayfa|Haber ve Etkinlikler|Hakkında|Hizmetler|Resim Galerisi|Blog